Tažená sekačka za malotraktor poháněná vlastním motorem ČZ175

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
borecnakonec1
Příspěvky: 92
Registrován: ned čer 09, 2019 6:25 pm
Bydliště: Brno

Re: Tažená sekačka za malotraktor poháněná vlastním motorem ČZ175

#16 Nový příspěvek od borecnakonec1 »

Děkuji všem za odpovědi, mám už představu.
Traktor nemám vyfocený, jak pojedu na chalupu, dám traktor na hever, a změřím otáčky hřídele otáčkoměrem. (Tatra 603, ten vývod kam se připojoval originálně motor, mám ho vzadu úplně, u závěsu)

Když budou otáčky při rychlosti takové akorát, aby to sedělo s tou úhlovkou 1:6, tak bych přemýšlel, mám v regále ložiskový domeček k uchycení, s vývodem na kardan, a na druhé straně hřídel na řemenici, teď je tam rozeta, tak bych tam dal řemenici na ten domeček, a pak by došla druhá řemenice na tu nápravu, doufám že by to tedy jeden řemen našponovaný přenesl ten výkon na tu sekačku, musí to být nějak nepevně spojené, aby se nic neukroutilo, když by to bylo natvrdo řetězem nebo podobně. Nejjednodušší by to bylo na přímo, ta hřídel je v ideální výšce, ale mám strach že bych to ukroutil při seknutí a jak to zabezpečit tedy. Výráběl někdo něco takového, že to dal před úhlovku, a ono to proklouzlo při nárazu ? Ty zátěžové spojky na internetu jsou nějak všechny na vysoký krouticí moment a počítají s masivní hřídeli, tady stačí nějaká menší a slabší, aby to netrpělo, není to štípačka nebo tak. Nevím, jak zjistím ideální krouticí moment.


Jinak, když to nebude sedět ty otáčky, tak bych tam napasoval ten klasický čtyřtaktní motor a vyřešil převodové poměry.


Atlan - ten motor 6,5 hp je nějaký značkový, nebo jak se prodávají ty kopie levné, ale celkem chválené ? Těch 6.5 HP cca za 3000 Kč, co jsem se díval.
Kolik toho nasekal a je funkční po letech ? Trává co sekám je nižší než je na videu, takže i tento výkon by mohl stačit. Ale možná vezmu ten
silnějši, když to budu dělat touto variantou, uvidím. Děkuji

jean
Příspěvky: 3188
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Tažená sekačka za malotraktor poháněná vlastním motorem ČZ175

#17 Nový příspěvek od jean »

Video sa vola berlan - to je čínsky motor. Dnes nemá zmysel kupovať 6,5, lebo na ali je aktuálne 15 hp za 187eur aj s dopravou.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“